Warning: stream_socket_enable_crypto(): Peer certificate CN=`*.serveriai.lt' did not match expected CN=`mail.kelioniuportalas.lt' in /home/teisescent/domains/kelioniuportalas.lt/public_html/tvs/lib/class/mail.class.php on line 146
Mantuja (Lombardija)
Google+ Plus Twitter Facebook
+370 652 15018 Užsakymai ir informacija telefonu
Pagrindinis Šalys Europa Italija Mantuja (Lombardija)

Mantuja (Lombardija)

 

Mantuja (Lobardija) – vienas iš Italijos provincijos miestas, savo bažnyčiose ir rūmuose saugantis didelius turtus. Mietas dar vadinamas mažąja Venecija, nes įsikūręs pusiasalyje.

Verta aplankyti Šv. Andrius baziliką, kuri buvo pradėta statyti 1472 m., o baigta – XVII a. viduryje. Bazilikoje ilsisi dailininko Mantenji palaikai, vienoje koplyčių išlikusios jo ir Correggio freskos. Bazilikos sienas puošia Mantenji mokinių darbai.

Pro dešinįjį bazilikos išėjimą einame į žavią Erbe (Piazza dell Erbe) aikštę, kurioje stūkso siena XII a. bažnyčia Rotonda di san Lorenco ir bokštas su astronominiu laikrodžiu (1473 m.), Regione ir Modesta rūmai. Ant šių rūmų fasado, žvelgiančio į Broletto aikštę, galima pamatyti bareljefą (sukurta XII a.) poetui Vergilijui (70 – 19 m. pr. m. e.), gimusiam nedideliame kaimelyje prie Mantujos. Už Broletto aikštės akmenimis grįsta Sordello aikštė, ją juosia puošnūs rūmai, katedra ir garsios Gonagų šeimos Palazzo Ducale (Dožų) rūmai.

Renesanso epochoje Gonzagų rūmai tiesiog švytėjo. Mantujos dvaras klestėjo valdant Frančesko Gonzagui ir Izabelei D‘este. Į rūmus buvo kviečiami geriausi poetai ir filosofai, muzikantai ir dailininkai, pvz., Petraka, Policiano, Alberti, Čellini, Tacco ir kt. Gonzagų šeima per keturis šimtmečius susirinko milžinišką garsiausių meno kūrinių kolekciją, kuri, deja, buvo išgrobstyta 1630 m. Ferdinando II karių ir 1797 m. Bonaparto.

Šį ansamblį sudaro Castello San Giorgio tvirtovė (XIV a.), Chiesa di S. Barbara bazilika ir Palazzo Bonacolsi, kuriuose išliko Pisanello freskų ciklas (XV a.), didelis Gonzagų šeimos portretas (1604 m.) Salone degli Arcieri salėje, pieštas Rubenso, gobelenai, sukurti pagal Rafaelio piešinius. Šiuose rūmuose, Camera degli Sposi, saugomas vienas garsiausių Mantenji darbų – markizo Liudviko Gonzagos ir jo žmonos Barboros Brandenburgietės miegamojo freskos. Jos nupieštos taip tikroviškai, su smulkiausiomis to laikmečio drabužių ir daiktų detalėmis, lyg sustingusi gyvenimo akimirka. Romaninio peizažo fone aplink senąjį markizą ir jo žmoną susirinko visa „šeima“ – įpėdiniai, kardinolai, poetai, liekni jaunuoliai ir damos. Markizo juokdarys pozuoja dailininkui, o pabalnoti žirgai ir medžiokliniai šunys laukia jo sūnų ir sūnėnų, virš jų – mėlynas dangus ir amūrų figūros. 

Netoli Ducale rūmų, už katedros, yra nedidelis namelis, kuriame gyveno garsiosios Džiuzepės Verdžio operos herojus Rigoletas. Jo kiemelyje stovi gerai visiems pažįstama figūra su šelmiška kepure. 

Kitame miesto gale stūkso dar vieni nepaprasti rūmai – Palazzo Te. Jie pastatyti ir išpiešti Gulio Romano XVI a., Frederiko II Gonzaleso užsakymu, kaip jo vasaros rezidencija. Vienoje salėje vaizduojami įspūdingi hercogo numylėtų žirgų portretai, o pagrindinėje salėje – bakchanalijų „Amūro ir Psichės“ scenos, salėje Sala dei Giganti – milžinų kūnai krenta su akmenų luitais ir kolonų nuolaužomis. Šioje salėje dailininko darbai pilni neįtikėtinos įtaigos.

 

 

Puslapiukas Puslapiukas
Kelionės
© Kelionių portalas. Visos teisės saugomos.
Web kūrimas: Vienintelis.lt