Warning: stream_socket_enable_crypto(): Peer certificate CN=`*.serveriai.lt' did not match expected CN=`mail.kelioniuportalas.lt' in /home/teisescent/domains/kelioniuportalas.lt/public_html/tvs/lib/class/mail.class.php on line 146
PIRKINIAI EGIPTE
Google+ Plus Twitter Facebook
+370 652 15018 Užsakymai ir informacija telefonu
Pagrindinis Šalys Afrika Egiptas PIRKINIAI EGIPTE

PIRKINIAI EGIPTE

Egiptas yra suvenyrų krautuvėlių rojus. Turistai laisvą vietą lagaminuose užpildo piramidėmis iš alebastro, katėmis iš onikso. Hieroglifais, scenomis iš faraonų gyvenimo puošiama viskas, pradedant piniginėmis ir baigiant variniais staleliais. Kiekviename Egipto mieste ir kaime yra turgus, didžiausias ir seniausias šalies turgus yra Kaire – Khan al-Khalili, kur einant reikia tinkamai pasiruošti deryboms.

 

DERYBŲ MENAS

Turguje dėl visko galima derėtis, ir visada tikimasi, kad pirkėjas derėsis. Daugeliui turistų tai nėra įprasta, tačiau reikia į viską žiūrėti kaip į žaidimą, ir laikytis jo taisyklių. Pagrindinė taisyklė – niekada nerodykite per didelio susidomėjimo daiktu, kurį ruošiatės pirkti. Antra, nepirkite pirmojo jūsų dėmesį patraukusio daikto. Tiesiog dairykitės aplinkui, klausinėkite kainų, bet aiškiai neparodykite, kad ruošiatės pirkti, nes jums grįžus į pirmąją krautuvėlę, savininkas supras, kad pas jį geriausios kainos. Nuspręskite sau, kiek leistumėte sau mokėti ir tik tada pradėkite rodyti susidomėjimą kaina. Pardavėjas jums pasakys daikto kainą, ir prasidės derybos. Jūs savo ruožtu turite nurodyti kainą, mažesnę, negu pardavėjas prašo, ir galbūt net mažesnę, nei jūs ruošiatės mokėti. Pardavėjas būtinai jums pasakys, kad jūsų kaina yra absurdiška, ir nurodys jo nuomone žemiausią įmanomą kainą. Jeigu tokia kaina jūsų dar netenkina, būkite atkaklus ir būtinai šypsokitės. Derybų metu jums gali pasiūlyti kavos ar arbatos, bet jūsų sutikimas išgerti puodelį gėrimo neįpareigoja jūsų pirkti. Jeigu jums vis dar nepasiūlo reikiamos kainos, tiesiog nueikite. Paprastai po to derybos pasisuka jūsų naudai. O jei ne – turguje yra dar tūkstančiai kitų mažų krautuvėlių. Jeigu jums pasiūlė mažesnę nei ruošėtės mokėti kainą – nesijauskite kaltas ir neprimokėkite – joks pardavėjas neparduos jums prekės už mažesnę, nei jis nori gauti, kainą.

 

JUVELYRINIAI DIRBINIAI

Juvelyriniai dirbiniai iš aukso ir sidabro gali būti pagaminti pagal jūsų užsakymą už kainą, praktiškai lygią sunaudoto metalo kainai. Labai gera dovana draugui yra kartušas su užrašytu draugo vardu. Dirbinių kaina priklauso nuo metalo svorio, tačiau pirkdami šiuos gaminius visada rizikuojate būti šiek tiek apgauti. Aukso ir sidabro prabų žymėjimas ant gaminių Egipte privalomas, tačiau niekas to nekontroliuoja. Prabą sudaro standartinis ženklas, nurodantis, kur gaminys buvo prabuotas ir data arabiškais rašmenimis. Kaire yra specialių boutique parduotuvių, kurios specializuojasi šiuolaikinio dizaino papuošalų su egiptietiškais elementais kūrimu ir pardavimu.

 

PAPIRUSAI

Pirkdami papirusą, žinokite, kad jis turi būti pieštas ranka, o nespausdintas mechaniniu būdu. Geras papirusas neturi susigadinti sukant jį į ritinėlį.

 

KVEPALAI IR DEKORATYVINIAI BUTELIUKAI

Egipte gaminama daug aliejų, kurie vėliau naudojami daugelio prancūziškų kvepalų pagrindui, todėl Khan al-Khalili kartais vadinamas kvepalų turgumi. Galite nusipirkti tikro, natūralaus aliejaus už 8-20 Egipto svarų už unciją, o praskiesti alyva ar alkoholiu gaminiai dar pigesni. Dekoratyviniai buteliukai kvepalams labai populiarūs. Vėlgi, galite rinktis iš pigių ir brangių variantų.

 

PRIESKONIAI

Bet kuriame Egipto turguje galėsite nusipirkti tokių prieskonių ar žolelių, apie kuriuos seniai svajojote ir tokių, apie kuriuos nesate girdėję. Iš esmės siūlomi šviežesni ir geresnės kokybės produktai, negu supakuoti jų atitikmenys Vakaruose, ir 4-5 kartus pigesni. Tačiau pigumas priklauso nuo jūsų kaip derybininko sugebėjimų.

Rašyti komentarą
Kelionės
© Kelionių portalas. Visos teisės saugomos.
Web kūrimas: Vienintelis.lt